Materská spoločnosť UFC a WWE, TKO Group Holdings, oznámila zlúčenie živých podujatí oboch značiek do jednej jednotky nazvanej TKO Live Events Strategy Team. Oznámenie prišlo osem mesiacov po zlúčení dvoch zmiešaných bojových značiek.

Táto reštrukturalizácia umožní spoločnosti TKO lepšie koordinovať úsilie oboch líg, čo pravdepodobne povedie k viacerým „TKO víkendom“, kde sa podujatia UFC a WWE budú konať po sebe. Spoločnosť usporiadala takýto víkend vo februári, keď sa UFC 298 a Monday Night Raw konali v Honda Center v Anaheime, Kalifornia.

„Hoci sme ešte len na začiatku, toto partnerstvo vytvára vzor, ako budeme využívať globálnu popularitu našich dvoch ikonických značiek tým, že budeme balíčkovať podujatia pre arény a turistické úrady po celom svete,“ povedal finančný riaditeľ TKO Andrew Schleimer počas telefonátu s analytikmi Wall Street vo februári.

Novú jednotku TKO bude viesť Peter Dropick, ktorý je súčasťou vedenia živých podujatí UFC už takmer dve desaťročia, podľa tlačovej správy spoločnosti TKO. Dropickova nová pozícia je výkonný viceprezident TKO pre rozvoj a prevádzku podujatí.

Živé podujatia sú jedným z hlavných zdrojov príjmov pre TKO, pričom UFC a WWE generovali v prvom štvrťroku tohto roku spolu 86 miliónov dolárov z príjmov zo živých podujatí. Jednou z hlavných zodpovedností Dropicka bude maximalizácia príjmov, vrátane poplatkov za miesta, ktoré spoločnosť dostáva od miest, ktoré chcú usporiadať podujatia. Napríklad WWE je uprostred 10-ročného dohody so Saudskou Arábiou, ktorá platí 100 miliónov dolárov za usporiadanie dvoch podujatí ročne v dohode podpísanej pred zlúčením.

Zlúčenie dvoch tímov pre živé podujatia tiež plní niektoré ciele prevádzkovej efektívnosti, ktoré TKO uviedla pri založení spoločnosti v septembri. V tom čase vedenie uviedlo, že očakáva úspory vo výške až 100 miliónov dolárov zo zlúčenia UFC a WWE. V januári spoločnosť zlúčila športové marketingové divízie oboch líg v podobnom kroku.

TKO bola vytvorená, keď spoločnosť Endeavor Group Holdings kúpila WWE a spojila svoju UFC divíziu do novej verejne obchodovanej spoločnosti. V tom čase bola hodnota zlúčených spoločností viac ako 21 miliárd dolárov.