Zendaya na premiére filmu „Dune: Part One“ si všimla pozornosť výstredným kostýmom, ale v samotnom filme sme ju veľa nevideli. To sa však má zmeniť v druhej časti, kde by sme konečne mali vidieť očakávaný vzťah medzi postavami Chani a Paulom, ktoré stvára populárne herecké duo Timothée Chalamet a Zendaya.

Pôvodne sa očakávalo, že premiéra druhej časti sa uskutoční už v novembri minulého roka, ale z dôvodu štrajku hercov a scenáristov bola posunutá. Avšak vo štvrtok 15. februára sa herci stretli v Londýne pri uvedení filmu a komerčné kina ho začnú premietať od 1. marca.

Druhú časť „Duna“ oficiálne oznámili 26. októbra 2021, štyri dni po premiére prvej časti v USA. Režisér Denis Villeneuve už od začiatku hovoril o rozdelení filmu na dve časti a chcel ich aj nakrútiť súčasne. Štúdio Warner Bros. však tento návrh zamietlo, argumentujúc finančnými a produkčnými obavami.

Druhá časť nebude obsahovať žiadny časový skok medzi udalosťami z prvej časti, čo bolo potvrdené aj samotným režisérom. Okrem toho v druhej časti uvidíme aj nové tváre, ako napríklad Austina Butlera, Florence Pugh, Christophera Walkena a ďalších.

Asi najväčšiu pozornosť vzbudzuje vzťah medzi postavami Chani a Paulom, ktorý by mal byť v druhej časti oveľa viac rozoberaný a vyvinutý než v prvej časti. Tento vzťah má fanúšikov veľmi zaujíma a tešia sa, že konečne uvidia viac scén medzi týmito dvoma postavami.