Na Česko-Slovenskom plese, ktorý sa konal v Obecnom dome v Prahe, hostia si pripomenuli dôležité udalosti z histórie – 20. výročie vstupu oboch krajín do Európskej únie a štvrťstoročie členstva Česka v NATO a dve dekády pre Slovensko. Večer bol tiež venovaný 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu.

Na tomto plesovom podujatí sa zišlo mnoho známych tvárí z českej a slovenskej showbiznisovej scény. Večerom sprevádzali slovenská herečka Vica Kerekes a český herec Petr Vondráček. Medzi hosťami nebolo neobvyklé vidieť aj ďalšie osobnosti, ako sú Andrea Verešová s manželom Danielom Volopichom, speváčka Sisa Lelkes Sklovská a manžel Juraj Lelkes, Karlos Vémola s manželkou Lelou alebo slovenské sestry Twiins.

Sestry Veronika a Daniela Nízlové vystupovali v dlhých bielych róbach a ich prítomnosť pritiahla pozornosť. Organizátori plesu zdôrazňujú význam posilňovania vzťahov medzi Českom a Slovenskom, čo potvrdzujú aj dvojičky. Aj keď ich sprevádzal český saxofonista Felix Slováček, sestry si na parkete vystačili samy. Bez váhania si zobrali topánky, zdvihli sukne a tancovali ešte lepšie. Vo videu nad článkom môžete vidieť, ako im to išlo.