Interaktívna inštalácia Lexusu „Čas“ skúma nekonečný potenciál softvéru pri prispôsobení zážitkov každému jednotlivcovi v danom okamihu
Odhalenie „ZA OBZOROM“ od Hideki Yoshimoto z Tangent, doplnené hudbou Keiichira Shibuyu
Evolúcia „8 Minút 20 Sekúnd“ od Marjan van Aubel, prvýkrát predstavená na Miami Art & Design Week 2023
Prístupné verejnosti v Art Point a Art Garden v Miláne v Superstudio via Tortona 27, od 16. do 21. apríla
Lexus sa na jar tohto roku vracia na Týždeň dizajnu v Miláne, kde predstaví „Čas“, dvojicu interaktívnych inštalácií obsahujúcich nové a originálne diela od dvoch popredných svetových dizajnérov – oboje zamerané na osvetlenie budúcnosti dizajnu zameraného na človeka z pohľadu najväčšej dizajnérskej udalosti na svete.

Od svojho založenia pred 35 rokmi neprestajne Lexus vyzýva status quo v luxusnom automobilovom priestore, posúva hranice v oblasti produktov a služieb, aby vytvoril nové zážitky, ktoré rešpektujú každý moment času zákazníka.

Vychádzajúc z tejto myslenia, „Čas“ skúma, ako éra hardvéru definovaného softvérom nekonečne rozšíri možnosti pre osobne prispôsobené zážitky, čo umožní budúcemu dizajnu bezproblémovo predvídať a vyvíjať sa s každým jednotlivcom.

Výstava je rozdelená medzi dve inštalácie na rovnakom mieste. Vnútorná výstava „ZA OBZOROM“ od Hideki Yoshimoto/Tangent vyjadruje svet mobility novej generácie, ktorý sa neustále vyvíja neobmedzenými spôsobmi prostredníctvom softvéru, doplnený hudbou Keiichira Shibuyu, ktorá ďalej pozýva návštevníkov do ponorenia sa do priestoru.

„8 Minút 20 Sekúnd“ od Marjan van Aubel bude vystavená vonku, vyjadrujúc investíciu, ktorú zdieľa s Lexusom v pionierskych prístupoch k dizajnu a technológii smerom k uhlíkovo neutrálnej budúcnosti.

Obidve výstavy zahŕňajú budúce elektrické vozidlo Lexus LF-ZC, koncept, ktorý predstavuje, ako synergie hardvéru a softvéru môžu predefinovať automobilový zážitok.

Lexus je pravidelným vystavovateľom na Týždni dizajnu v Miláne takmer 20 rokov, spolupracuje s mnohými poprednými dizajnérmi a umelcami na vytváraní pohlcujúcich zážitkov pre návštevníkov. Zoznam talentov zahŕňa medzinárodne uznávané mená ako Philippe Nigro, Sou Fujimoto, Rhizomatiks, Germane Barnes a Suchi Reddy.

„Čas“ bude verejne prístupný v Art Point a Art Garden v Superstudio Pìu v slávnom milánskom dizajnovom štvrti Tortona od 16. do 21. apríla.