Film „Tichý Miesto: Deň Jeden“ pokračuje vo svojom solídnom behu na box office a dosahuje druhý najväčší druhý pondelok pre horor na severoamerickom box office v post-Covid ére. Film predstavuje oscarovú herečku Lupitu Nyong’O v hlavnej úlohe spolu s hviezdou seriálu Stranger Things, Josephom Quinnom. Publikum si užíva film o invázii mimozemšťanov, a teraz sa pozrime na jeho domáce zbierky. Rolujte nižšie pre viac informácií.

Film opisuje počiatočné dni invázie mimozemšťanov do New Yorku mimozemšťanmi s veľmi citlivým sluchom. Je to spin-off a prequel k predchádzajúcim filmom tejto franšízy. Režíroval ho Michael Sarnoski, zatiaľ čo ostatné dva režíroval John Krasinski a v hlavnej úlohe hrala Emily Blunt. Djimon Hounsou, ktorý sa objavil v druhom diele filmu vedeného Blunt, je tiež v tejto vydanej v roku 2024.

Film má slušné hodnotenia naprieč platformami – dostal B+ na CinemaScore, solídnych 88 % na Rotten Tomatoes Tomatometer od kritikov a 6,8 na IMDb. „Tichý Miesto: Deň Jeden“ smeruje k dôležitému míľniku na severoamerickom box office po tom, čo v pondelok dosiahol silných 2,5 milióna dolárov. Podľa správy Luiza Fernanda, film dosiahol druhý najväčší druhý pondelok pre horor v post-Covid ére v USA.

„Tichý Miesto: Deň Jeden“ čelil poklesu o 52,3 % oproti minulému pondelku a je iba za „Tichým Miestom“ s 2,6 milióna dolárov, ale je nad „Tichým Miestom II“ s 2,3 milióna dolárov. Film údajne prekročil kumuláciu 96,5 milióna dolárov v Spojených štátoch a čoskoro prekročí hranicu 100 miliónov dolárov. Bude to prvý horor, ktorý dosiahne tento úspech po roku 2023, keď sa to podarilo filmu „Five Nights At Freddy’s“. Mieri na tržby 145 až 165 miliónov dolárov v Severnej Amerike. Nezabúdajme, že čelí filmom ako „Inside Out 2“, „Despicable Me 4“ a „Bad Boys: Ride or Die“ v kinách, a čoskoro prídu aj „Deadpool“ a „Wolverine“.

Podľa Box Office Mojo, „Tichý Miesto: Deň Jeden“ je na treťom mieste v box office rebríčku, prekročil hranicu 100 miliónov dolárov globálne a smeruje k míľniku 200 miliónov dolárov. Film, ktorý bol uvedený do kín 28. júna, doteraz zarobil 180,2 milióna dolárov na celosvetovom box office.

Poznámka: Čísla box office sú založené na odhadoch a rôznych zdrojoch. Čísla neboli nezávisle overené Koimoi.