CM Punk je jednou z najväčších hviezd v profesionálnom wrestlingu a jeho návrat do WWE minulý november na pay-per-view Survivor Series vyvolal nepredstaviteľný rozruch v celej branži a na sociálnych sieťach.

Rodák z Chicaga je jednou z najväčších hviezd v odvetví a jeho vplyv v ringu je nepopierateľný, s niekoľkými snovými zápasmi proti najlepším superstarom WWE, ktoré ešte len prídu.

Napriek tomu je to mimo ring a v jeho práci s mladším talentom, kde má Punk pre wrestlingovú premiérovú promóciu najväčšiu hodnotu.

Neusporný šampión WWE Cody Rhodes sa dostal do tituliek na Behind The Turnbuckle s Jonathanom Coachmanom, keď odhalil svoj najväčší „červený prapor“ týkajúci sa veteránskych zápasníkov.

„Najväčší červený prapor, ktorý počujem. Ak stretnete chlapíka, ktorý je legendou a príde do zostavy a bude aktívny, alebo je polovičný pracovník, najväčší červený prapor, ak ste mladý alebo stredný talent, je keď počujete niekoho povedať, ‚Som tu len pre mladých chlapov.‘ Už viem. Nie ste tu len pre mladých chlapov. Radšej by som, keby ste mi povedali priamo, ‚Som tu pre niektorých z vás, a som tu pre seba.‘ Toto je sebecký, konkurenčný biznis. Mám rád najviac transparentných ľudí. ‚Toto by som rád urobil, poďme to urobiť.‘ Kedykoľvek počujem, ‚Som tu pre mladých chlapov,‘ čo nie je často a nie v blízkej budúcnosti som to počul. V mojej mysli, okamžite, som ako, ‚To je najväčší červený prapor vôbec. Radšej by som, keby im povedal, že je tu len pre seba,“ (vďaka Fightful za prepis).

Aj keď sebecké, bezohľadné motivácie môžu byť skutočnými úmyslami niektorých, Punk sa zdá, že zaujal prístup akcií hovoria hlasnejšie ako slová, so svojím mentorstvom mladým talentom, či už počas svojho času v AEW alebo okolo mladých hviezd NXT, získavajúci chvály od tých, ktorí s ním pracovali blízko.

Šampión NXT Trick Williams nedávno povedal Adrianovi Hernandezovi, „Mentor je perfektný spôsob, ako to povedať, človek. Bol požehnaním pre nás všetkých, ktorí si našli čas, aby s ním skutočne hovorili a obrátili sa na neho.“

Pokračoval, „Pomohol mi s niekoľkými vecami, ktoré by, keby o nich dav vedel, boli veľmi vďačné, že to urobil. Nechám to tam. Vďaka CM Punkovi. Bol pozitívnym svetlom pre nás všetkých tu v NXT,“ (vďaka WrestleTalk za prepis).

Shawn Michaels, ktorého história s Punkom nebola počas prvej Punkovej éry v WWE iba dúhy a slnečné dni, povedal Hernandezovi, „Všetko, čo môžem povedať, je, že bol extrémne podporujúci voči všetkému, čo tu robíme v NXT. Kedykoľvek tu bol, bolo radosť s ním pracovať.“

Pred svojim návratom do ringu na Royal Rumble, Punk trénoval po boku Williamsa, Brona Breakkera, Carmela Hayesa a Lexisa Kinga.

Pred Punkovým návratom a jej debutom v WWE, počas vystúpenia na The Bootleg Kev Podcast, Jade Cargill pripísala veteránskemu performerovi zásluhy za to, že ju naučil „stáť si za tým, čomu veríte“ a nebyť podvodníkom v odvetví, ktoré často to vyžaduje od nováčikov. Tiež ho ocenila za to, že jej predal svoje vedomosti z WWE aj AEW a vyzdvihla jeho láskavosť voči ženskému šatni v poslednej spoločnosti.